Kross qaçışı, futbol, voleybol, stolüstü tenis, şahmat, viktorina nominasiyaları üzrə keçirilən kütləvi tədbirin son mərhələsi başa çatıb
Şuşa rayonunun ümumi təhsil məktəblərində Azərbaycanın görkəmli alimi, Əməkdar elm xadimi, tibb elmləri doktoru, professor Zərifə Əziz qızı Əliyevanın anadan olmasının 100 illiyi ilə əlaqədar tədbirlər keçirilib, məzarı ziyarət edilib
Şuşa rayonunun ümumi təhsil məktəblərində “Heydər Əliyev ili” çərçivəsində silsilə tədbirlər davam edir
Tərtər rayon R. Almuradov adına Ələsgərli kənd tam orta məktəbdə Ulu Öndər Heydər Əliyevin 100 illiyi ilə bağlı olaraq şagirdlərin əl işlərindən ibarət rəsm sərgisi təşkil edilib
İdarə müdiri Gündüz Əbdülov yeni təyin olunmuş direktorlarla görüş keçirib
Ağdam rayonu ümumi təhsil müəssisələrinin təşkilatçılığı ilə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin "100 illiyi" ilə əlaqədar "Milli Dövlətçiliyimizin Simvolu, Müstəqilliyimizin Banisi" adlı tədbir keçirilib.
“Heydər Əliyev İli” ilə əlaqədar olaraq maarifləndirici sosial kampaniya keçirilib
Bakı Dövlət Universitetinin rektoru Elçin Babayev, Qarabağ RTİ-nin müdiri Gündüz Əbdülov və Tərtər Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Müstəqim Məmmədov Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş konfransda iştrak ediblər
Tərtər rayon ümumi təhsil məktəbliləri arasında Ulu Öndər Heydər Əliyevin 100 illiyinə həsr olunmuş “Sağlam bədəndə sağlam ruh” devizi altında idmanın kross yarışı keçirilib
Şuşa rayon 6 nömrəli tam orta məktəbdə hərbi rəhbər Asəf Məhərrəmovun təşkilatçılığı ilə IX-XI sinif şagirdləri arasında 2016-cı il Aprel döyüşlərinin ildönümü ilə əlaqədar “Tüfəngdən hədəfə atəş açmaq” yarışı keçirilib
Şuşa rayon 24 nömrəli məktəbdə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illiyi münasibətilə ağacəkmə aksiyası keçirilib
FHN Qarabağ Regional Mərkəzi Ə. Məmmədov adına Tərtər şəhər 1 nömrəli tam orta məktəbdə “Fövqəladə halların nəticələrinin aradan qaldırılması zamanı qəza – xilasetmə və digər təxirəsalınmaz işlərin həyata keçirilməsi” mövzusunda tədbir keçirib
2023-cü il "Heydər Əliyev ili"çərçivəsində Ümummilli Liderin anadan olmasının 100 illik yubileyi münasibətilə ağacəkmə aksiyaları keçirilib
Qarabağ Regional Təhsil İdarəsinin tabeliyində olan ümumtəhsil məktəblərində 31 Mart-Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü ilə əlaqədar tədbirlər keçirilib
Martın 31-də Tərtər rayonunun Talış kənd məktəbində 31 Mart-Azərbaycanlıların soyqırımı günü ilə əlaqədar tədbir keçirilib