8 Mart - Beynəlxalq Qadınlar Günü münasibətilə Qarabağ Regional Təhsil İdarəsinin tabeliyində olan təhsil müəssisələrində çalışan şəhid ailə üzvü olan xanımlar ilə görüş keçirilib
İdarə müdiri müəllimini evində ziyarət edib
Qarabağ Regional Təhsil İdarəsinin təşkilatçılığı ilə 2 Fevral - Azərbaycan Gəncləri Günü münasibətilə istedadlı və yaradıcı gənc təhsil işçiləri ilə görüş keçirilib.
Ümumi təhsil müəssisələrində vakant olan gənclərin çağırışaqədərki hazırlığı rəhbəri vəzifəsinə təyin olunmaq üçün müraciət etmiş şəxslər yaradılmış komissiya tərəfindən müsahibə olunub
Qarabağ Regional Təhsil İdarəsinin rəhbərliyi və digər vəzifəli şəxslər 20 Yanvar faciəsinin 33-cü ildönümü ilə bağlı Şəhidlər xiyabanını ziyarət ediblər
5 oktyabr-Beynəlxalq Müəllimlər Günü münasibətilə təhsil işçilərinin təltifləri təqdim edilib
Tərtər rayon 5 saylı körpələr evi-uşaq bağçasının uşaqları Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anım günündə abidəsi önünə gül dəstələri düzüblər
Qarabağ Regional Təhsil İdarəsinin rəhbərliyi və digər vəzifəli şəxslər 12 dekabr 2022-ci il tarixdə ümummilli lider Heydər Əliyevin anım günü ilə bağlı ümumrayon tədbirlərində iştirak ediblər
Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin dəstəyi ilə Bakı Ekspo Mərkəzində Beynəlxalq STEAM Azərbaycan Festivalı 2022-də Qarabağ Regional Təhsil İdarəsinin tabeliyində olan məktəblərin qalibləri
Qarabağ Regional Təhsil İdarəsinin tabeliyində fəaliyyət göstərən ümumtəhsil məktəblərinin IV-XI siniflərində müəllimlər və ümumi təhsil müəssisəsinin rəhbərliyi tərəfindən "Rəqəmsal summativ qiymətləndirmə" keçirilir
Ağcabədi Rayon Gənclər və İdman İdarəsinin və Uşaq Gənclər İdman Şahmat Məktəbinin birgə təşkilatçılığı ilə uşaq və yeniyetmələr arasında sürətli şahmat üzrə rayon turniri keçirilib
Noyabrın 11-də Bərdə rayonu Qalib Quliyev adına Xanərəb kənd tam orta məktəbi üçün inşa edilən 624 şagird yerlik bina istifadəyə verilib
Qarabağ Regional Təhsil İdarəsinin tabeliyindəki ümumi təhsil müəssisələrində 9 Noyabr-Dövlət Bayrağı Günü ilə bağlı tədbirlər təşkil olunub
Qarabağ Regional Təhsil İdarəsinin tabeliyində fəaliyyət göstərən ümumtəhsil məktəblərində 8 noyabr- Zəfər Gününə həsr olunmuş bayram tədbirləri keçirilib
Qarabağ Regional Təhsil İdarəsinin rəhbəri və sektor müdirləri şəhid Məmmədov Məhəmməd Abbas oğlunun ailəsini ziyarət ediblər
Oktyabrın 27-də elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev Bərdə, Ağcabədi, Ağdam, Tərtər, Füzuli, Xocalı, Xocavənd rayonları və Şuşa şəhərində qeydiyyatda olan sakinləri qəbul edib
Elm və Təhsil Nazirliyinin Təhsildə inkişaf və innovasiyalar üzrə 6-cı qrant müsabiqəsi çərçivəsində qalib olan “Ağcabədi rayon məktəblərində interaktiv rəqəmsal tədris platformalarının adaptasiyası” layihəsinin açılış mərasimi keçirilib
21 oktyabr 2022-ci il tarixdə Elm və Təhsil nazirinin müvafiq əmrinə əsasən Qarabağ Regional Təhsil İdarəsinin Tərtər rayonu üzrə təhsil sektorunun müdiri vəzifəsinə təyin olunmuş Sarıkişiyev Oqtay Vaqif oğlu rayonun təhsil ictimaiyyətinə təqdim edilib